לוכדי חלומות וסיכום פרויקט

[במסגרת פרויקט בית יוצר 30/100]

לוכדי חלומות היו היצירה המרכזית בהכנות לחתונה שהייתה, במזל טוב. כל אחד מהם יצירה עצמאית, יותר תובענית, פחות תובענית. בתום החתונה שמנו לב שכולם נעלמו – שלושה ברשות, השאר כנראה שבמסגרת המנהג המוזר לקחת את הפרחים הביתה. היו בערך עשרה כך שאני סופרת לעצמי כאן עשרה מעשי-יוצר שונים. הכי כייף היה לעשות אותם עם הילדה.

תכנית החופה - הילדה
תכנית החופה – הילדה

את החישוקים הכנו מחוט מתכת מולחם בעובי 4 מ"מ. כך יכולנו לשלוט בגדלים וגם לשלם מחיר קטנצ'יק שלא נשמע בחוצות החנויות למלאכת יד.

חופה - התוצאה
חופה – התוצאה

כל חישוק לופף לכל היקפו ברצועת בד לבנה והמון דבק פלסטי. שיהיה בסיס לבן ולא מתכתי.

בחלק מהלוכדים טווינו חוט בסגנון אינדיאני. בחלק מהם הכנסנו חלקי מפות וכיסויי מיטה לבנים שאני אוספת כבר שנים, שיהיה למשהו. כמו שכדאי לעשות עם בקבוקים של קוניאק טוב – אל תשמרו אותם לנצח תחת הכותרת "לאירוע מיוחד" אגדי. זה היה אירוע מיוחד, השתמשתי. הרקמות נכנסו למרכז הלוכדים, כל השאר נקרע ידנית לרצועות דקות וארוכות, בשביל זנבות הלוכדים.

Stav ♥ Dudi

בזנבות יש גם הרבה רצועות תחרה עם נוצות וחרוזי עץ, חלק מהן צבועות בזהב מנצנץ. רוב הנוצות לבנות, חלקן כהות, לאיזון. חוץ מאלה יש גם רצועות של נפנפיות לבנות, כאלה של פורים.

שניים מהלוכדים מתבססים על עבודת חבלים, אחד מהם גולש לכיוון תמונה.

Stav ♥ Dudi

הלוכדים שתלינו תחת החופה מחוברים זה לזה בחוט שקוף כדי שיעמדו יפה ולא יסתחררו ברוח שיורדת מהגלבוע.

סיכום פרויקט

עברו קצת יותר ממאה ימים, וגם אם בדף הרעיונות לא מחקתי שלושים פריטים, ברור לי שעשיתי יותר. רק לא כולם מהרשימה. מתאים לילדת לאונרדו…

עוצרת רשמית כאן כדי שאוכל להתפנות לכתוב דברים אחרים, לא נראה לי שאפסיק ליצור. גם אם כרגע הן לא חלק מהמרצדת שלי, אני מרגישה שאני זקוקה להן. הן עוד ערוצים לסיפוק יצר היצירה, הלמידה והסקרנות לכל מני דברים. חלונות קטנים. זה כייף.

מה היה קשה? שלא תמיד הצלחתי להתפנות לקצב שרציתי. היו ימים בהם לא יכולתי לגעת, ולעומתם ימים שנגעתי כמעט רק בזה. ובכל זאת, זה שקבעתי קצב וגם התחייבתי לעצמי לדווח כאן, עזר לי להתקדם. גם הדד-ליין של החתונה.